jak dodać stronę do google

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Rating: 5.0. From 5 votes.
Please wait...

Wiele osób, które posiadają świeżo ukończoną stronę internetową zastanawia się co zrobić żeby strona w końcu zaczęła się wyświetlać w wyszukiwarce Google. Można wyróżnić 3 metody dodania strony do Google:

1. Czekaj i nic nie rób
Metoda najdłuższa ale skuteczna. Roboty wyszukiwarki Google codziennie przeczesują internet w poszukiwaniu nowych informacji, wpisów itd. Co jakiś czas Google przegląda serwery DNS w poszukiwaniu nowych zarejestrowanych domen. W końcu trafi też na Twoją.
Średni czas oczekiwania – około 30 dni.

2. Dodaj linki do swojej strony
Poprzez linki przemieszczają się roboty Google w poszukiwaniu nowych treści opublikowanych w internecie. Jest wiele miejsc, w których możesz pozostawić linka do swojej strony, np. forum internetowe, media społecznościowe takie jak facebook czy twitter, komentarz na czyjejś stronie / blogu, itd. Gdy robot natknie się na linka prowadzącego do Twojej strony internetowej, podąży za nim a stronę doda do indeksu Google.
Średni czas oczekiwania – kilka godzin – kilka dni (zależy od tego, jak często roboty odwiedzają stronę, na której umieściłeś link prowadzący do Ciebie).

3. Skorzystaj z narzędzia Google
Wejdź na stronę dostępną pod adresem https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Skorzystać z formularza może każda osoba posiadająca konto Google (np. maila na Gmail).

dodawanie strony w google

W polu adres URL należy wpisać adres strony, bądź podstrony który chcemy dodać do wyszukiwarki Google. Po zaznaczeniu pola „Nie jestem robotem” klikamy na „Prześlij żądanie” i gotowe. Po skorzystaniu z narzędzia strona praktycznie od razu jest widoczna w Google.
Średni czas oczekiwania – kilka sekund.
banerblog4
 

Rating: 5.0. From 5 votes.
Please wait...